על הקשיים של הנכים בישראל להתנייד והפתרון של חברת הסעות לצורך כך

 

 

הביטוח הלאומי בישראל נותן לנכים שירותי ניידות ,במידה והם זכאים לכך. הוא מממן חלק מסוים או את כל המימון של רכב המיועד להסעת נכים. במאמר זה נרחיב על הנושא, ונסקור את האופציות השונות.

 

נכים בישראל ממשיכים באורח חייהם הרגיל, גם לאחר שהם נהיו נכים מסיבות שונות. זאת באמצעות פתרונות שמעמיד להם הביטוח הלאומי, וכן מאפשר להם לרכוש אביזרים לכלי הרכב המיוחדים במחיר מוזל או לעיתים גם בהנחה מלאה (100 אחוז מימון של הביטוח הלאומי).

דוגמא נפוצה למימון של הביטוח הלאומי לרכב הסעות לנכים , הוא האופציה להתקין אבזור ברכב זה. 

 

נציין שישנם גם רכבי הסעות לנכים המאפשרים להסיע נכים המתניידים ביום יום באמצעות כסא גלגלים. זהו פתרון מאוד נוח, שכן ישנו מנוף רובוטי הנושא את הנכה עם כסא הגלגלים אל תוך רכב ההסעות, וכן בתוך רכב זה מותקן ציוד מיוחד לחגור ולבטח את הנוסע הנכה בתוכו.

ברכב פרטי (שאינו רכב הסעות), ישנה האופציה שנכה עם כסא גלגלים יוכל גם הוא לנהוג, ולא רק להיות נוסע. גם את הרכב הזה מממן הביטוח הלאומי במלואו או בחלקו.

 

יש לבדוק שרכבי ההסעה לנכים אכן נבדקים על בסיס שבועי, מכיוון שבהם מותקן ציוד מיוחד, אשר אם לא יימצא תקין בשלב מסוים, הרי שהוא יכול לסכן את בטיחותו ושלומו של הנוסע הנכה בזמן הנסיעה.

 

הטבה נוספת הניתנת לנכים מלבד הסעות המיועדות לנכים, היא התקנת מעלית בבית הנכה. הביטוח הלאומי מאפשר מימון של 75 אחוזים מסך הסכום של המעלית, והבניה בביתו של הנכה של מתבצעת בתיאום עם פקיד הביטוח הלאומי.

 

במאמר זה סוקרו האמצעים העומדים לרשותנו, וכיצד אפשר למנף אותם לטובת הנכה. הביטוח הלאומי מציע עוד מגוון פתרונות לרכב המיועד לנכה, וגם לאמצעים אשר הוא משתמש בהם בביתו.! .

 

 

 

רוצים לראות את כלי הרכב שלנו? בקרו בעמוד צי הרכב שלנו

 

 

 

למדו עוד על הסעות בישראל!

 

 

שירותי ההסעות של נהורה מאפשרים לקהל לקוחותיה להנות מכלל השירותים הנ"ל:

הסעות לדרום ולקרית גת.

הסעים לתיירים  מכלל חלקי העולם השונים.

פתרונות הסעה לעובד חברה.

השכרת מיניבוסים ואוטובוסים.

טיולים לכל חלקי הארץ ,החל מטיול לאילת ועד הסעה לחרמון.

 

 

 © 2013 David Yorke