איך תבחרו חברת הסעות טובה עבור העובדים שלכם?

 

 

מקומות עבודה שונים מכל תחומי התעשייה מספקים לעובדיהם שירות הסעות. שירותי הסעות אלה מיועדים למקומות עבודה שמרוחקים ממגורי העובדים, אך גם מרוחקים ממקומות הבעייתיים לגישה מבחינת תחבורה ציבורית. עם מגוון רחב של חברות להסעת עובדים, אנו מביאים לכם טיפים חיוניים לבחירת החברה האופטימלית עבורכם.

                        

 

 

 

עסקים המעוניינים באיסוף עובדיהם מאזורים שונים, נעזרים לרוב באמצעות שירותי הסעות לעובדים, בצפון ובדרום ,הנותנים מענה לעניין זה. עם זאת, לעתים קרובות לאחר חתימת חוזה עבודה מסודר מול חברת ההסעות, צצות בעיות ואי הבנות מקצועיות בין בעל העסק לחברת ההסעות.

מקרה כזה יכול לקרות לאחר שבעל העסק לא ביצע מחקר שוק מעמיק בתחום, ונתקל בחברות אשר אינן מתנהלות בצורה מקצועית דיה, אינן עומדות בלוח הזמנים שהועמד בפניהם, ובמקרים חמורים יותר- אפילו משתמשים בכלי רכב אשר אינם תקינים לנסיעה בכביש, ובכך מסכנים את חיי הנוסעים בהם.

מה נעשה כדי לדאוג להסעה ראויה עבור העובדים שלנו? הנה מספר טיפים שמומלץ לשים דגש עליהם:

 

1) בצעו את סקר השוק שלכם- בצעו זאת, ועשו את זה בצורה מקצועית. רשמו בפניכם על דף את כל הנקודות החשובות לכם כבעלי העסק. למשל אם אתם צריכים הסעות לעובדיכם בשעות הלילה, כדאי לוודא מראש עם חברת ההסעות שנהגיה ערניים מספיק וכשירים לנהיגה בלילה. דאגו לבצע סבב שיחות עם מספר חברות ודרשו זמינות בשעות העבודה שלכם, נסיעה באוטובוסים ומיניבוסים חדשים ותקינים (מניעה של קלקול רכב ההסעה בזמן הנסיעה למקום העבודה תעלה לבעל העסק מבקש השירות בזמן וכסף יקר). לכל חברה ובעל עסק יש את הצרכים האופייניים לו, בדקו את הצרכים השונים שלכם ועברו הלאה לסקר שוק יסודי- זה יכול לחסוך לכם הרבה כסף ועגמת נפש מיותרת.

 

2) בדיקת מוניטין של חברת ההסעות ואף חברות המספקות הסעות תיירים - ישנן חברות אשר אינן עומדות בתקנים שמשרד התחבורה דורש בכדי להקים ולנהל עסק לחברת הסעות כחוק. לכן, דרשו מבעל העסק להמציא לכם תעודות של עמידה בתווי תקנים שונים של משרד התחבורה. דבר זה כבר מראש יעיד על חברת הסעות רצינית הלוקחת את התחום של ההסעות בכלל והסעות העובדים בפרט בכובד ראש. בנוסף, חפשו את שם החברה במנועי החיפוש באינטרנט- קראו תגובות של גולשים על החברה, אך אל תמהרו לנקוט עמדה אם מדובר בתגובה אחת שלילית על החברה. חפשו דעה אחת מוצקת שתקבלו אותה לאחר גלישה במגוון אתרים עם ביקורות על החברה המדוברת. לא חסרים מקרים באתרי אינטרנט בהם מתחרים עסקיים משמיצים אחד את השני ללא הרף.

 

3) הכרות חברת ההסעות עם מסלולי הנסיעה- לא הכרחית, אבל בהחלט נותנת נקודות זכות לחברת ההסעות . הכרת המסלול מראש חוסכת זמן של חיפוש מקום ההמתנה הספציפי של כל עובד, מה שיחסוך זמן יקר ויתרום להגעה בזמן לעבודה. במידה ואתם ארגון גדול, ואתם רוצים לחסוך זמן, בחרו בחברת הסעות עם פריסה ארצית , מה שיכול לתרום לעסקה משתלמת עבור שני הצדדים (היקף עבודה גדול=דרישה לתשלום נמוך יותר). אם מדובר בעסק שצריך שירותי הסעות עבור אזור ספציפי (דרום,מרכז וכו') , העדיפו חברה המכסה את כל האזור, ולאו דווקא על חברה בפריסה ארצית. אם מדובר בערים או מקומות ספציפיים לאיסוף, ישנם אפילו חברות קטנות יותר שיסכימו לקבל את שירותיכם אך שימו לב: חברות קטנות לעתים פחות מקצועיות מבחינת נתינת שירות עמידת זמנים וכו'. סמכו על האינטואיציה ותחושת הבטן שלכם בבואכם לבחור חברה.

 

לסיכום: אין ספק שבחירת חברת הסעות מועדפת היא עבודה בפני עצמה, אבל אם תתרמו את הזמן הדרוש לקבלת חברת הסעות טובה, שתחסוך מכם הרבה עגמת נפש לאחר מכן, טיב השירות יורגש לאחר מכן בהגעה בזמנים ובביצוע טוב של עבודת הנהגים.

 בנוסף, חברת הסעות טובה אשר אתה תעבדו תוכל לספק שירותים נוספים אחרים דוגמת ימי כייף, הסעה לחרמון וכדו' אשר יוכלו גם להוזיל משמעותית הוצאות אלה מול חברות אחרות.

 

* חברת נהורה מבצעת בנוסף גם נסיעות באזור הדרום ומספקת פתרונות שונים עבור הסעה בקרית גת, הסעה באשקלון ולכל האוזרים בדרום.

 

 

 

 © 2013 David Yorke