מחפשים אטרקציות באזור החרמון?

 

אם מדובר בעונת החורף, הרי שבהר החרמון ובאזור שמסביבו יורדות כמויות נכבדות של שלג, ביחס לארצנו החמה. האתר מושך אליו בתקופת החורף רבבות מבקרים ותיירים, ומהווה אטרקציה מהנה לקהל המבקרים. ישנם אנשים המבקשים לצאת לחופשה באזור החרמון, שנמצא ברמת הגולן. ברמת הגולן ישנן הרבה אטרקציות המתאימות לקהלים שונים. על כך בכתבה הבאה.

 

 

אם מדובר בעונת החורף, הרי שבהר החרמון ובאזור שמסביבו יורדות כמויות נכבדות של שלג, ביחס לארצנו החמה. האתר מושך אליו בתקופת החורף רבבות מבקרים ותיירים, ומהווה אטרקציה מהנה לקהל המבקרים. ישנם אנשים המבקשים לצאת לחופשה באזור החרמון, שנמצא ברמת הגולן. ברמת 

הגולן ישנן הרבה אטרקציות המתאימות לקהלים שונים. על כך בכתבה הבאה.

 

  

 

 

אזור רמת הגולן הינו מקום יפה בארץ ישראל, ויגרום לרבים לחשוב כאילו הם כבר לא נמצאים בתחומי מדינת ישראל, אלא בתחומים של מדינה אירופית שקמה לה באמצע מדינת ישראל. ההרים הירוקים, הצמחייה השופעת, הכפרים הקטנים והקיבוצים כולם מביאים לגולן מראה ונוף של חבל ארץ נפרד מארץ ישראל המדברית בחלקה הגדול (הנגב, שגודלו הוא כ-60 אחוזים מגודלה של מדינת ישראל).

בעקבות כך, המוני תיירים ומבקרים מגיעים לבקר ברמת הגולן במהלך השנה. 

 

זמנים מיוחדים לבקר ברמת הגולן הם בזמן החורף, בעיקר כאשר מגיעים להר החרמון, שם אפשר לגלוש, לעלות על הרכבל, ובעיקר לתת הרבה תעסוקה לילדים. עוד זמן מעולה לבקר ברמת הגולן הוא בזמן האביב. רמת הגולן ידועה כמקום בעל משקעים רבים בעונת החורף- גם בגלל השלג, וגם בגלל כמויות השלג המכובדות היורדות באזור זה. לכן, כאשר תגיעו לאזור רמת הגולן בתקופת האביב, תיווכחו לראות הרים וגבעות ירוקים להפליא, ובעיקר נוף יפה בעיניים.

 

אטרקציות פופולריות בהר החרמון

 

 

אתר החרמון

  

 

כפי שאמרנו, אתר החרמון הוא פופולרי ביותר כאשר מדברים על רמת הגולן, ושווה להגיע אליו בזמן החורף, כדי לטעום קצת מאירופה המושלגת, כאן בגבולות מדינת ישראל.

 

להר החרמון מומלץ מאוד להגיע מוקדם, בכדי להימנע עד כמה שניתן מתורים מעייפים, וכדי לנצל עד כמה שניתן את מתקני האתר. טבעי הדבר שעקב כך שאתר החרמון הוא האתר היחיד בישראל לגלישת סקי, התורים יהיו ארוכים בחלק מהימים, ועל כן מומלץ לנסות לבקר בזמנים עמוסים פחות (למשל לא לבקר בסופי שבוע, זמן שבו חלק גדול מהישראלים בכל הארץ נוסע לבקר באתר החרמון).

 

טיפ שווה: אפשר להשכיר מזחלות שלג במחיר מוזל, לעומת המחירים המוצעים באתר החרמון, באזור הקרוב של הכפרים הדרוזים הסמוכים.

 

בדקו באתר הרשמי של החרמון הצעות והטבות שונות לאורך תקופות השנה. למשל בקיץ 2014 הוצע באתר האינטרנט של החברה כניסה לאתר + רכבל+ מזחלות אקסטרים + סיור וכן שייט בקיאקים . כל זה עלה בסה"כ 100 שקלים! . דיל מצוין למשפחות , ובעצם לכל אחד. בדבר כזה אתם נהנים לבלות גם בהר החרמון, וכן לחוות חווית אקסטרים מעולה בקיאקים במקומות הסמוכים להר החרמון. שימו לב שמדובר במזחלות אקסטרים, ולא במגלשות רגילות. 

 

מזחלות אקסטרים הינן מזחלות הנעות על פסים במהירות שיכולה להגיע לכדי 45 קמ"ש. למי שאוהב את המים הגועשים של נהר הירדן או נחל החצבני, שיט קיאקים הוא הדבר האולטימטיבי עבורו. כמובן שהשיט אינו מסוכן ממש, ואין חלילה סכנה של טביעה, שכן על כל שייט חלה חובה ללבוש חליפת הצלה.

 

עוד אופציה מעניינת שאפשר לקיים אותה בעיקר בימי הקיץ הינה סיור מודרך בהר החרמון. בסיור זה למעשה ניתן ללמוד על הצמחייה באזור , וכן על בעלי החיים שחיים באזור זה. מיותר לציין שאפשר על הדרך בסיור זה לראות את הנוף המדהים הנשקף מהר זה, אפשר להשקיף לכיוון סוריה השכנה, ולראות 

את הרי הגולן מההר.

 

 

 

 

 

 

טיולים רגליים באזור החרמון:

 

 

באזור הצפון ישנם כידוע לא מעט מסלולי הליכה- גם לאורך נחלים , וגם בשבילים כמו שביל ישראל הארוך. הטיולים מהנים, מתאימים לכל גיל (ישנם מסלולים עם מרחקים שמתחילים מקילומטר או שניים, ועד לעשרות קילומטרים,  כמו במקרה של שביל ישראל למשל באזור

הצפון ). המסלולים הינם יפים, בהם אפשר לראות את האזור של הצפון בצורה הטובה ביותר. ההרים נראים נהדר, המים משכשכים לצד השביל שעליו אתם צועדים, והאווירה נהדרת. בחלק מהמקומות אפשר לטבול במעיינות ובנחלים 

השונים.

 

מומלץ לטייל בנחלים ובשבילים בפרט לאחר תקופת החורף (חג הפסח ידוע כחג שעמוס בזמנו במטיילים ומבקרים באזור הצפון, ולא סתם. יש להתחשב כמובן שיהיה עמוס בתקופה זו, לכן שווה לשקול אפשרות לטייל באזור הצפון בתקופה היפה שלו לאחר חג הפסח, או לפניו. כך תחסכו תורות עמוסים לעייפה, וכן לא תצטרכו להיתקע בפקקים שיכולים להעיק עליכם. נחלים מומלצים לטיול באזור הצפון הינם הג'ילבון, שמורת הבניאס,  נחל שניר, שידוע יותר בשם 'החצבאני', ונחל עמוד, שיתרון לא מבוטל שלו הוא שהוא נחל איתן (נחל שזורמים בו מים לכל אורך השנה).

 

 

 

"Hermonsnow" מאת Almog - נוצר על ידי מעלה היצירה. מתפרסם לפי רישיון Public domain דרך ויקישיתוף - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hermonsnow.jpg#mediaviewer/File:Hermonsnow.jpg

 

 

איך כדאי להגיע לאתר החרמון?

 

 

הסעות

 

חברות הסעה רבות מציעות שירותי הסעות לחרמון , בכלי רכב מגוונים, שיתאימו לכל מספר קבוצה אפשרי. אפשרות זו מתאימה במיוחד לבתי ספר, משלחות של יהודים מחו"ל, וכן תיירים. לתיירים זה יכול כבר להגיע כחלק משירות הסעות לתיירים שחלק מחברות ההסעה מציעות כבר. הקבוצות יכולות להתנייד ברכב שיכול להכיל החל מעשרה נוסעים, ועד לאוטובוס שיכול להסיע 50 נוסעים. מומלץ לבדוק את המוניטין של חברת ההסעה. אם תרצו ללמוד על אפשרות של השכרת אוטובוס לחרמון , אתם מוזמנים לבדוק זאת בקישור לעיל.

 

בדקו שאתם מקבלים אוטובוסים חדישים ( התמורה הטובה ביותר לכסף שלכם, וכן לא תסבלו במהלך הנסיעה מאוטובוס מיושן שעלול להיתקע, או חלילה- ללא מזגן בארצנו החמה). ללא קשר            להסעה לחרמון, מומלץ מאוד לבדוק עם אתר החרמון מחירים מיוחדים לתיירים וקבוצות.

 

תחבורה ציבורית

 

ככל הידוע לנו, מקרית שמונה יוצאים מדי יום 2 אוטובוסים לכיוון נווה אטי"ב דרך התחנה המרכזית בקרית שמונה. קו האוטובוס פעיל בימים א'-ד' וביום ו' , כל יום שלוש פעמים. (הפרטים לקוחים מהאתר של גוגל מפות). לכן בדקו את היום בו אתם מעוניינים לבקר באתר החרמון, ובדקו באתר של גוגל מפות, שמהווה מקור מעולה לתכנון הטיול שלכם, או כל טיול אחר באופן כללי.

 

כלי רכב פרטיים

 

 

רוב התושבים והאזרחים במדינת ישראל מעדיפים להגיע להר החרמון בכלי הרכב הפרטיים. אך עם זאת, זו גם האופציה שיוצרת פקק באופן המהיר ביותר. הזמנים הפקוקים ביותר בדרך להר החרמון ( ימי החורף, ובמיוחד סופי השבוע של החורף, לאחר שנצטבר מספיק שלג על ההר), הם גם המתסכלים ביותר. הפקקים ארוכים ומתקדמים אט אט.

 

הילדים יכולים לשגע אתכם ברכב, כי בכל זאת- הם בעלי הרבה פחות סבלנות במקרה כזה של נסיעה ארוכה ומתמשכת. מומלץ להגיע לאתר (אם אפשר) במהלך ימי אמצע השבוע. 

 

המקום צפוף הרבה פחות, הנסיעה נוחה, ישנם עדיין הרבה אנשים וקבוצות שמגיעים גם במהלך השבוע, ואתם הרווחתם הרבה שקט נפשי, במקום תסכול של סוף שבוע פקוק.

 

אם בכל זאת החלטתם לנסוע עם הילדים בסוף שבוע לחרמון- כיצד תוכלו להעביר הזמן בכמה שפחות רעש מצדם של הילדים? ובכן- היום הרבה ילדים מיומנים להשתמש במכשירי מגע כמו סמארטפון וטאבלט. העבירו מבעוד מועד סרטים ומשחקים למכשירים הללו, כדי להרוויח שקט מוחלט מהילדים. אם אתם רוצים ויש לכם כוח לזה- אפשר גם לספר לילדים במהלך הדרך על עובדות מעניינות בנוגע לצפון ישראל, הרי הגולן, ועל הר החרמון בעצמו (כמו שלמשל חלק גדול ממנו נמצא בשליטת סוריה, ולא בשליטת ישראל).

 

כדי למנוע עצירות מיותרות בצד הדרך- שאלו את הילדים עוד בבית לפני היציאה אם הם צריכים ללכת לשירותים. כמו כן, במקום לבזבז את הזמן ולעצור בתחנת דלק כדי לתדלק/ שירותים/ לקנות אוכל וחטיפים לדרך – עשו את הכל מבעוד מועד. הדבר האחרון שתרצו בסוף השבוע הוא גם להיתקע בתחנת הדלק, וגם בפקקים.

 

אם נסכם, אפשר לראות שאתר החרמון מאפשר למבקרים בו לראות נופים לא רעים בעליל, וכן אפשר לראות נופים הרריים מרהיבי עין, לא משנה באיזו עונה בשנה מטיילים. כמו כן, באזור החרמון לא חסרות אטרקציות שוות לביקור, וידוע שאזור הצפון הינו האזור המתוייר ביותר בארץ ואף מתאים במיוחד לחברות המוציאות הסעה לעובדים ליום שכולו חוויה.

 

 

למדו את הנקודות החשובות במאמר זה (כמו לקחת את האופציה לטייל שלא בזמנים עמוסים, כמו בזמן חגי ישראל), ומשם הדרך ליהנות  משירות הסעות ראוי לטיול תהיה קצרה.

 

 

*פרט לאזור הצפון המרהיב, נהורה מספקת גם שירותים שונים להסעות בכל אזור הדרום , החל מהסעות בבאר שבע, הסעה בקרית גת, הסעה לאופקים, הסעה לאשקלון ועוד.

 

 

 

 

 

 

 

 © 2013 David Yorke