המחירים השונים להשכרת אוטובוס בישראל, למטרות שונות

 

 

במאמר זה נדבר על התמחור הנהוג בהשכרת אוטובוס , אך מבלי להתייחס למחירים עצמם. נדבר על המשתנים שלוקחים חלק נכבד בתמחור הנסיעות, ועל המטרות השונות שעקבותיהן יכול המחיר להשתנות, לעלות או לרדת- הכל תלוי לאן וכיצד תגיעו ליעד שלכם.

כשאנו באים לבחור חברת הסעות , יש להסתכל על  מה מרכיב את המחיר. חברת ההסעות מכניסה לשיקוליה הרבה פרמטרים שיכולים לעלות לה פחות או יותר כסף.

 

 

 

הפרמטרים השונים בהשכרת אוטובוס או מיניבוס:

 

פרמטר אחד הוא המרחק. ככל שיש מרחק גדול יותר בנסיעה המבוקשת, אזי גם נהג האוטובוס עובד יותר, וכן נצרך יותר דלק. יש לקחת בחשבון שלפעמים יש תחנות עצירה בנסיעה של האוטובוס או המיניבוס. צריכים דוגמא? למשל במקרה של טיול שנתי לתלמידי בית ספר, ישנן לפעמים נסיעות המתקיימות מקצוות שונים בארץ, לקצוות אחרים. בנסיעות ארוכות כאלה, נוהגים לעצור בנקודות להתרעננות של הנוסעים ושל הנהג (בדרך כלל בין פעם לפעמיים- תלוי במרחק כמובן). סטייה לנקודות מעבר דורשת נסיעה ארוכה יותר, מה שמעלה את מחירו הכולל של השכרת האוטובוס.

 

מספר האוטובוסים: מספר האוטובוסים משפיע גם על המחירים. כמובן שמספר גדול יותר של אוטובוסים יעלה יותר, אך ייתן יותר מרחב לצד של מבקשי השירות לבקש הנחת כמות, שכן זהו טיעון הגיוני במשא ומתן המתבקש על שירותי ההסעות. טיעון זה רלוונטי יותר לקבוצות כמו בתי ספר, משלחות מחו"ל, תיירים וכיוצא באלה.

 

אוטובוס בסטנדרטים גבוהים יותר: אוטובוס כזה נפוץ יותר לפעמים בהם מסיעים אנשים חשובים מאוד (הסעות V.I.P),  או כשמדובר באנשים המגיעים מדרגים מדיניים בכירים . למשל יש גם אוטובוסים שיש בהם מסך לכל נוסע, ומאפשר לנוסע להתרווח ולראות סרט להנאתו במהלך הטיול ליעדים השונים של הטיול. הרי צריך להנעים את זמנם של הנוסעים בנסיעות ארוכות.

 

 

 

Credit: ShutterStock

 

מספר הימים שעבורם האוטובוס מושכר:

 

יש הסכמה המובנת מאליו, שרכבי הסעות (אוטובוסים ומיניבוסים) המושכרים לזמן ממושך יותר- ידרשו תשלום גבוה יותר עבור הדלק, והתשלום לנהגים.  כתוצאה מכך המחירים מושפעים גם מזה, ויש לקחת אותם בחשבון. מעבר לכך, יש לקחת בחשבון את העובדה שרכבים אלה עובדים תחת הרבה מעמסות שביניהן יש את מספר הנוסעים, תוואי הנסיעה שכולל לעיתים קרובות עליות, נסיעות בשטח שבעקבותיהן יכולות לפעמים לקרות תקלות (גם צמיגים של אוטובוס/מיניבוס, עמידים ככל שיהיו, לא יכולים לסבול את תנאי השטח).

 

 

 

נסכם ונאמר שישנה תחרות רבה בשוק  שירות ההסעות בישראל, ועם זאת ישנם גם הרבה חאפרים שאולי ייראו בהתחלה כחברות זולות , אך בפועל יכולות להתגלות כלא אמינות , וכאלה שאינן יכולות לספק שירות איכותי בזמן אמת. מומלץ לבדוק המלצות כמו כן של לקוחות אחרים ,אשר השתמשו בשירותיה השונים של חברת ההסעות (לבקש המלצות מחברת ההסעות עצמה).

שתהיה נסיעה נעימה! .

 

 

רוצים לראות את כלי הרכב שלנו? בקרו בעמוד צי הרכב שלנו

 

 

רוצים לקרוא עוד על כמה זה טוב לשכור אוטובוס? לחצו כאן!

 

 

נוסף להשכרת אוטובוסים ומיניבוסים לצרכים שונים, ניתן להזמין אצלנן גם את השירותים הבאים:

הסעה לעובד - פתרונות לחברות גדולות ואירגונים הנדרשים בהסעות מאורגנות.

הסעה לתירות - טיולי איכות ושירותי יוקרה עבור תיירים.

נסיעות לטיולים- ימי כייף וגיבושים חברתיים, נסיעה לחרמון, טיולים לוועדי עובדים ועוד.

 

הסעות לכל אזור הדרום - הסעות לאשקלון,הסעה לקרית גת, הסעה לבאר שבע ועוד.

 

 

 

 © 2013 David Yorke