?רוצים לדעת מי צריך הסעה באזור הדרום

 

(למשל: באר שבע, אשדוד, אשקלון). וכן, גם נכים צריכים.

 

 

בדיוק כמו שבערים הגדולות צריכים הסעות לכל מיני מטרות שונות (הסעות לנכים,הסעות תיור , הסעות לתלמידים, ימי כייף בחרמון, הסעות לאירועים משפחתיים שונים באזור הדרום ומחוצה לו, הסעות לעובדים אשר נוסעים למקומות, עבודתם באמצעות רכבי הסעות ולא רכביהם הפרטיים), כך באזור הדרום צריכים הסעות גם למטרות אלו ,כמו הסעה לקרית גת ואף למטרות אחרות, במיוחד לאור העובדה ששטח הדרום והנגב במדינת ישראל תופס שטח נרחב מהמדינה, ומתקיימות בו מגוון פעילויות

 

בואו ניקח לדוגמא את שטח הנגב, שהוא גדול יחסית , ותופס חלק גדול משטחה הכולל של מדינת ישראל. הנגב כולל בתוכו הרבה מפעלים במגוון תחומים : הייטק, תרופות, ייצור מזון ומשקאות, ייצור חלקים תעשייתיים. בגלל המרחקים הגדולים שיש לפעמים בין מגורי העובדים למקומות העבודה, משתלם יותר לבעלי העסקים לשכור שירות הסעות חיצוני שאוסף עבורם את העובדים ומסיע אותם עד לעבודה. דבר זה משתלם הרבה יותר לעומת תשלום על נסיעות, כמחויב בחוק, לכל עובד על הוצאותיו לצורך ההגעה למקום העבודה.

 

 

הסעות לילדים בגנים ותלמידי בית ספר ותיכון

 

רוב בתי הספר כפי שאנו מכירים קיימים בתוך הערים. תלמידים מגיעים אליהם רגלית, או באמצעות הסעה , או שההורים לוקחים אותם בכל יום לימודים לבית הספר. אך מה עושים כאשר בית הספר של הילד נמצא במקום רחוק ממקום המגורים? (למשל, שכונה רחוקה משכונה בה מתגורר התלמיד, או בבית ספר הנמצא מחוץ לעיר, ומצריך נסיעה קצרה של מספר דקות במהירות בינעירונית). במצב כזה בתי הספר שוכרים מראש חברת הסעות חיצונית שתשמש אותם לצרכים הללו.

כמו כן בתי ספר הנמצאים במקומות כאלה, משרתים בדרך כלל, ולא רק בדרום הארץ, חברות הסעות משרתות ילדים הגרים ביישובים קהילתיים, קיבוצים ומושבים הקרובים אחד לשני.

הסעות לאירועים שונים ברחבי הדרום:

כאשר מתקיימים אירועים כמו חתונה, בר מצווה, ברית/זבד הבת, אירועים עסקיים וערבים משפחתיים , ורוב האורחים מגיעים מרחוק, שווה לשקול השכרת אוטובוסים שיוכלו להסיע את האורחים של האירוע. היתרונות בכך הם גדולים

1) ביטול הוצאות מיותרות עבור האורחים: במקום שהאורחים יצטרכו לשלם דלק בעצמם, או לשלם על הסעה חיצונית שתביא אותם למקום האירוע.

 

2) חוסר התמצאות באזור המקום של האירוע: להגיע מתוסכלים בגלל חוסר ההתמצאות באזור האירוע, ואי יכולת למצוא את אותו המקום המיוחד בו מתקיים האירוע. קשה ליהנות מאירוע אם מראש הגעת אליו מתוסכל ועצבני. כמו כן, לא תמיד אנשים יבינו את המפה המצורפת להזמנה לאירוע, ולפעמים הם יכולים לפרש אותה לא נכון, מה שיגרום להם לאחר ולהגיע מאוחר מהצפוי.

 

3) נוחות: אין יותר כיף מלהגיע לאירוע, ולא לדאוג לגבי שתיית אלכוהול, עקב האיסור לשתות ולנהוג. ההסעה לקוחת אותך מהבית, מביאה אותך למקום, וגם דואגים לך להסעה בחזור, ואתה יכול ליהנות כמו שרצית באירוע. דבר זה נפוץ בעיקר בחתונות, אבל נפוץ שגם באירועים עסקיים כמו למשל אירוע חברתי של עובדי חברה מסוימת, אשר  במהלכו מגישים משקאות אלכוהוליים.

 

4) טיפול אישי לאורחים: כדאי שבמקום שהאורחים יצטרכו להגיע לנקודת איסוף, אפשר לעשות מעבר (כמו שאומרים באנגלית: Going that extra mile), ולסגור עם חברת ההסעות שתאסוף את האורחים 

כל אחד מביתו. דבר זה יקל עליהם, וייתן להם את הנוחות הזו כשרוצים לקבל יחס אישי.

 

 

 

 

הסעות לנכים-אנשים עם צרכים מיוחדים בדרום

 

בדרום יש צורך בשימוש כלי רכב לנכים לשימושים שונים. האפשרות להסעת נכים למקומות שונים כמו בתי חולים, קופות חולים, אירועים תרבותיים, קניות , ביקור קרובי משפחה הוא נפוץ. השימוש נפוץ מכיוון שיש צורך בהסעה מיוחדת ולא רגילה. ההסעה מותאמת לנכים שמתניידים למשל עם כסא גלגלים, ואשר צריכים קשירה מיוחדת במקום חגורת הבטיחות הסטנדרטית.

 

אם אדם נכה צריך לעלות לרכב, הוא יוכל להשתמש במעלון מיוחד המותקן ברכב ההסעה של הנכים, ולעלות לרכב בלי דאגות וצרות. אין צורך לדאוג שמדובר ברכב הסעה מיושן לנכים, שכן חברת הסעות מכובדת תחזיק צי רכבים חדיש באופן תדיר.

 

אז הנה לכם, למדתם היום קצת יותר על שימושים ברכבי הסעות שונים ברחבי הדרום של מדינת ישראל. כמובן שיש יותר שימושים נרחבים ברכבי הסעות למטרות שונות ומגוונות, אבל אנו מעדיפים להשאיר את הנושאים הללו לפעם הבאה .

 

רוצים לראות את כלי הרכב שלנו? בקרו בעמוד צי הרכב שלנו

 

 

למדו עוד על הסעות המותאמות לנכים.

 

 © 2013 David Yorke