אילו שימושים אפשר למצוא לאוטובוס מושכר?

 

 

ישנם מקרים רבים בהם יש צורך לבחור כלי רכב גדול יותר מרכבים פרטיים, ומצריכים שימוש ברכבים כמו רכב מסחרי עם אפשרות להסעה של בין 10 ל-50 איש . אם מדובר בסוכנות נסיעות המציעה טיולים מאורגנים בישראל, הרי שהיא צריכה חברת הסעות המציעה שירותי השכרה למיניבוסים, אוטובוסים או אפילו רכב מסחרי היכול להסיע עד 10 נוסעים מלבד הנהג.  הגמישות הזו מאפשרת לחברת הנסיעות גמישות מירבית בבחירת הרכב הנכון, מבלי להוציא סכומים נוספים ומיותרים. מומלץ לבחור חברת נסיעות ותיקה ומוכרת בתחום. מדוע?

 

על הסעות לתיירים

 

 

גם בתחום הסעת התיירים ,מתוקף היותה חברה לטיולים מאורגנים בישראל, חייבת חברת הנסיעות לתקתק את הלוגיסטיקה בטיול, ולדאוג שהכל דופק כמו שעון. בין היתר, לוודא שהאוטובוס של חברת ההסעות אכן תקין לנסיעות של שעות ברחבי הארץ.  אחרי הכל, האוטובוס יעבוד קשה בעליות של סדום מים מהמלח, נסיעות ארוכות לאילת ולרמת הגולן, עליה לחרמון וכיוצא בזה. ניתן לזהות גם אוטובוסים ידידותיים לסביבה אם הם עומדים בתקן יורו-5 המחמיר, המורה על פליטת מזהמים מופחתת. מומלץ לבחור באוטובוס המצויד במיקרופון, בכדי שמדריך הטיול יוכל להסביר במהלך הטיול על המקומות השונים בהם עוברים המטיילים, לציין עובדות מעניינות.

 

על הסעות לאירועים

 

 

עוד שימוש נפוץ שעבורו שוכרים אוטובוסים, הוא הסעות אורחים לאירועים שונים. ניתן לשכור אוטובוס או מספר אוטובוסים להסיע את האורחים למקום האירוע במיוחד אם הוא נמצא מחוץ לעיר. האוטובוס יכול להמתין בתחנה אחת מרכזית אליה מגיעים כל המוזמנים, או שהוא יכול לבצע איסוף של המוזמנים מבתיהם. מומלץ לסגור עם חברת ההסעות מראש על שעה סבירה בה ההסעה תצא ממקום האירוע חזרה למקום מגוריהם. רעיון טוב הוא לקבוע שעה מאוחרת יותר עבור האורחים הצעירים יותר שנוטים להישאר באירוע עד שעה מאוחרת יותר לעומת האורחים המבוגרים יותר שיותר סביר שירצו ללכת בשעה מוקדמת יותר לעומת הצעירים. בנוסף דבר כזה יוריד את הדאגה של האורחים בנוגע לשתיית אלכוהול. חסכתם להם גם כסף , ודאגתם שהם ייהנו בערב הזה- יש יותר אטרקטיבי מאירוע שכזה?

 

 

 

 

על הסעות לנכים

 

 

דבר שיכול להיות פחות נפוץ, אך מאוד חשוב הוא הסעות לנכים. הסעות אלו אינן כלי רכב רגילים , אלא בעלות מעלון מיוחד המאפשר להעלות את הנכה יחד עם כסא הגלגלים אל ההסעה. כמו כן ישנן חגורות בטיחות הממוקמות במקום אחר ולא במיקום סטנדרטי כמו שאר הרכבים הרגילים. כמו כן יש "רמפה" המגשרת נכה בכסא גלגלים אל המונית באופן עצמאי. את הנכים אפשר להביא לאירועים חשובים בצורה נוחה ומכובדת וזהו שירות הסעה נדרש ונצרך.

 

ישנו מגוון נוסף ורחב של אפשרויות להשכיר אוטובוס למטרות שונות. אך לא מדובר רק באוטובוס אלא אפשר להשכיר הסעות עם מספר מקומות קטן יותר שמתאים למספר נוסעים קטן יותר. מיניבוס, מידיבוס (20-34 מושבים), ומיקרובוס (10-14 מושבים). הרכבים הללו הם חדישים, בטוחים יותר ככל שעוברים שנות הייצור שלהם.

 

ישנה תחרות רבה בשוק והמחירים הם תחרותיים. אך שימו לב: למרות שהמחירים תחרותיים, יכול להיות מצב שאותן חברות הסעות המציעות מחירים נמוכים יותר מחביאות מכם פרטים שיכולים לאחר מכן להתברר ולעלות יותר. הן יכולות להתנער מאחריות במידה ונהגיהם לא הגיעו בזמן, ואז תצטערו שחסכתם כמה שקלים עבור הסעה לחתונה שלכם, והאורחים יגיעו מאוחר יותר ויפסידו את החופה. אפשר לחשוב על עוד תרחישים בעיתיים אפשריים, ולכן כדאי לבדוק את מוניטין החברה לפני שסוגרים עסקה.

 

בכלל, מומלץ לעשות סקר שוק מקיף בתחום ולא לבחור את החברה הראשונה שאנו מדברים איתה. קניה נבונה נעשית אחרי השוואת מחירים :)

 

 

למדו עוד על הסעות לעובדים בקישור הבא 

למדו על נסיעות לימי גיבוש, נסיעה לחרמון , הסעות לדרום ולקרית גת ועוד.

 

 

 

 © 2013 David Yorke